Akcesoria

PHU Paulplast

Rolety wewnetrzne Rolety zewnetrzne Parapety
Rolety wewnetrzne

Są to rolety materiałowe w kasetach z prowadnicami na wszelkiego typu okna i drzwi. Istotną cechą tego systemu jest sposób montażu, który polega na przyklejeniu całości wzmocnioną taśmą piankową na której z powodzeniem utrzumuje się roleta. Tymczasem okno nie traci gwarancji ze względu na brak wkrętów mocujących, co występuje w innych systemach. Są wykonana z tkaniny bawełnianej nawiniętej na metalowym wałku, podnoszona i opuszczana za pomocą łańcuszka lub sprężyny. Roletki tkaninowe wewnętrzne doskonale zabezpieczają pomieszczenie przed nadmiarem słońca. Istotnym walorem jest ich dekoracyjność . Rolety wykonywane są z materiałów jednobarwnych bądź deseniowych zaciemniających pomieszczenie do 70% lub gumowanych, zaciemniających w 100 %. Tkaniny pokryte są antyelektrostatycznym impregnatem zapobiegającym nadmiernemu zakurzeniu rolety. W ofercie posiadamy ponad 200 rodzajów materiałów o przebogatej kolorystyce. Oferujemy również rolety do okien dachowych. Tkaniny posiadają atesty higieniczne.

Rolety zewnetrzne

Rolety te oferują doskonałą izolacje termiczna. Podczas niepogody osłonią okna przed gradem, deszczem czy śniegiem. Budowa rolety opiera się na rozwiązaniu prostym i niezawodnym. Pancerz złożony z profili aluminiowych wypełnionych pianką połączonych przegubowo nawija się do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Dzięki prowadnicom z elastycznymi uszczelkami profile poruszają się cicho i tworzą elastyczną powierzchnię równoległą do płaszczyzny okna. Rura nawojowa rolety napędzana jest ręcznie - za pomocą paska, linki lub korbki, półautomatycznie - sprężyną lub automatycznie - siłownikiem elektrycznym. Bezpieczny napęd elektryczny umożliwia podniesienie rolety za pomocą awaryjnego napędu ręcznego także w przypadku zaniku napięcia. Rolety można zabezpieczyć przed podniesieniem z zewnątrz poprzez zastosowanie rygli automatycznych. Dzięki specyficznej konstrukcji rolety można zamontować zarówno w obiektach na etapie budowy jak i w budynkach już istniejących.

Parapety

Nieodłącznym dodatkiem do okien są wewnętrzne i zewnętrzne parapety. Dawniej służyły one tylko jako ochrona muru. Dziś są czymś więcej. Stwarzają nastrojową i przytulną atmosferę, są idealnym dodatkiem do wszystkich, nawet najbardziej wyszukanych wnętrz. Szeroka gama materiałów, kolorów i faktur nadają każdemu parapetowi własny wymiar. Oferujemy parapety w każdym stylu, odpowiadające wszelkim gustom naszych klientów..